Ungdomscup för flickor och pojkar sedan 1978

Spelschema uteTill Spelschema

Förläggningar 2019

Boende

Nu är förläggningarna för 2019 klara! Klicka på länken nedan till en förteckning där skolor och lag är redovisade. Lagen är redovisade i bokstavsordning och på vilken skola de ska bo.

Förläggningar 2019.

Skolor

Förteckning över skolor där lagen i ArosCupen bor 2019. För vägbeskrivning sök med skolans namn på eniro.se eller hitta.se.

Skola							Gata			Skolvärd		
Apalbyskolan                                            Bävergatan 1            Christer Hjulström
Brandthovdaskolan                       		Pilbågsgatan 3-5	Jocke Lodén		
Bjurhovdaskolan						Knotavägen 63		Hasse Svensson		
Ekbergaskolan                    			Viksängsgatan 76	Christer Fredriksson	
Fredriksbergsskolan                                     Rosenfinksgatan 14      Ove Jansson
Hammarskolan, Surahammar				Västeråsleden 10	Jan Hellbom		
Hamreskolan                      			Metspögatan 1		Jens Delter		
Håkantorpsskolan					Håkantorpsgat 156	Lars Andersson		
Irstaskolan						Ullvigatan, Irsta	Thomas Machany		
Malmabergsskolan                         		Svarvargatan 1		Sten Lindberg	
Nybyggeskolan						Bygatan 26		Ruth Osses
Ormkärrskolan                                           Tulpangatan 2           Anita Wrethem
Pettersbergsskolan                   			Pettersbergsgatan 39	Lars Persson 		
Persboskolan, Skultuna					Persbovägen 1		Lennart Svensson	
Rudbeckianska skolan					Skolgatan 5		P-O Olsson		
Rösegårdsskolan                                         Stålverksgatan 146      Marcello Galliano
Skallbergsskolan                                        Karlfeldtsgatan 5       Sören Carlsson      
Skiljeboskolan						Säbygatan 4		Maria Stadsdahl		
Skälbyskolan                     			Håkantorpsgatan 158	Sverker Hellström	
Starbäcksskolan, Surahammar                            	Starbäcksvägen 10	Veronica Hentilä		
Storängsskolan                  			Soldatgatan 1		Rüno Pettersson		
Tillbergaskolan                                         Källbovägen 6           Dag Ericsson
Tuppkärrsskolan, Surahammar				Skolgatan 34		Dan Cellerö		
Vallbyskolan                            		Parstugugatan 37	Munir Hagman	
Viksängsskolan						Viksängsgatan 23	Rüno Pettersson 
Önstaskolan						Daggrosgatan 2		Pernilla Thölin		

Här visar v i karta  över skolor och spelplatser