Ungdomscup för flickor och pojkar sedan 1978

Till AnmälanTill Anmälan

Anmälda lag 2018

Anmälda lag

Här visar vi alla anmälda lag till cupen 2018 via denna länk till CuMap.

Boende

Nu är förläggningarna för 2018 är klara. Klicka på länken nedan till en förteckning där lagen redovisas sorterade i bokstavsordning och på vilken skola de ska bo. Förläggningar 2018. Rev 2

Skolor

Förteckning över skolor där lagen i ArosCupen bor 2018. För vägbeskrivning sök med skolans namn på eniro.se eller hitta.se.

Skola							Gata			Skolvärd		
Brandthovdaskolan                       		Pilbågsgatan 3-5	Jocke Lodén		
Bjurhovdaskolan						Knotavägen 63		Hasse Svensson		
Bäckbyskolan 						Välljärnsgatan 492	Rüno Pettersson		
Ekbergaskolan                    			Viksängsgatan 76	Peter Karlsson	
Fredriksbergsskolan                                     Rosenfinksgatan 14      Ove Jansson
Hammarbyskolan                                          Dünavägen 9             Anita Wretman
Hammarskolan, Surahammar				Västeråsleden 10	Jan Hellbom		
Hamreskolan                      			Metspögatan 1		Jens Delter		
Håkantorpsskolan					Håkantorpsgat 156	Morgan Nilsson		
Irstaskolan						Ullvigatan, Irsta	Mikela Wallin		
Lövängsskolan, Barkarö                                  Lövängsvägen 4,         Peter Larsson
Malmabergsskolan                         		Svarvargatan 1		Sten Lindberg	
Nybyggeskolan						Bygatan 26		Marie Fredriksson
Pettersbergsskolan                   			Pettersbergsgatan 39	Lars Persson 		
Persboskolan, Skultuna					Persbovägen 1		Lennart Svensson	
Rudbeckianska skolan					Skolgatan 5		P-O Olsson		
Rösegårdsskolan                                         Stålverksgatan 146      Marcello Galliano
Skallbergsskolan                                        Karlfeldtsgatan 5       Magnus & Pernilla Thölin
Skiljeboskolan						Säbygatan 4		Maria Stadsdahl		
Skälbyskolan                     			Håkantorpsgatan 158	Sverker Hellström	
Starbäcksskolan, Surahammar                            	Starbäcksvägen 10	Åke Johansson		
Storängsskolan                  			Soldatgatan 1		Pontus Willman		
Tuppkärrsskolan, Surahammar				Skolgatan 34		Jan Sederblad		
Vallbyskolan                            		Parstugugatan 37	Yvonne Pettersson	
Viksängsskolan						Viksängsgatan 23	Pontus Willman 
Önstaskolan						Daggrosgatan 2		Pernilla Thölin		

Här visar vi karta över skolor och spelplatser